jak stworzyć idealną stronę o nas type2sell copywriting

Wiele firm podchodzi o strony “O nas” po macoszemu. Na SETKACH stron można znaleźć komunały typu “nasza Firma (koniecznie pisane z wielkiej litery) powstała w 1992 roku i od tamtego czasu nieprzerwanie świadczy wysokiej jakości usługi dla swoich Klientów (znowu wielka litera)”.

Co z tych słów wynika? Absolutnie nic. Zmarnowałeś cenne miejsce na swojej stronie internetowej. A przecież można inaczej! Dlaczego nie wykorzystać tej przestrzeni, żeby pokazać co ten (pisany z wielkiej litery) Klient może zyskać?

Fakt, nazwa “O nas” może być myląca. Wiele firm traktuje to dosłownie i zaczyna faktycznie pisać o sobie. Nie możesz wpaść w tę pułapkę. Zamiast o sobie, pisz o klientach. Zła wiadomość: nikogo nie obchodzi, że Twoja firma istnieje od 1992 roku. To co naprawdę się liczy, to fakt, że potrafisz rozwiązać problem, który trapi Twojego klienta. I na tym powinieneś się skupić.

Zobacz dla kogo realizowałem projekty: 

Tobie także chętnie pomogę!

Strona “O nas” powinna być o problemach Twoich klientów

Wykorzystaj tę przestrzeń do zaprezentowania swojego know-how, ale z nastawieniem na korzyści, które odniesie Twój klient. Oczywiście możesz pisać o swojej firmie, o jej filozofii, rozwoju, ale nigdy w oderwaniu od klientów. Zapamiętaj to, każdy centymetr Twojej strony internetowej powinien zachęcać do skorzystania z oferty Twojej firmy.

PRZYKAZANIA STRONY “O NAS”:

 1. Pokaż DLACZEGO warto wysłać do Ciebie zapytanie ofertowe.
 2. Pisz zwięźle i konkretnie. To naprawdę nie jest miejsce na opowiadanie całej, niekoniecznie ciekawej, historii Twojego przedsiębiorstwa.
 3. Skup się na kliencie i jego potrzebach/problemach.
 4. Pokaż czym się różnisz od konkurencji.
 5. Opowiedz o swoim rozwiązaniu/produkcie. Jak widzisz tutaj faktycznie piszesz o sobie, ale nie bez powodu to jest ostatni punkt na liście.

Z tą wiedzą, jesteś na dobrej drodze, żeby stworzyć stronę “O nas”, która zachwyci Twoich klientów! 😀

Daj klientom to, czego szukają

Kolejna ważna sprawa – klienci wchodzą na stronę “O nas” aby lepiej Cię poznać. Pozwól im na to! Strona “O nas” powinna zawierać wszystkie istotne kwestie dotyczące Ciebie i Twojej firmy – jak pracujesz, jakie projekty zrealizowałeś, jakich klientów obsługujesz. Chodzi o to, aby w pewnym momencie klient stwierdził “Ten gość na pewno mi pomoże!“.

Sekcja “O nas” to świetne miejsce, żeby pokazać Twój biznes za kulisami. Może warto pokazać Twoje miejsce pracy, narzędzia i sprzęt, z których korzystasz, ludzi, z którymi pracujesz? Pokaż prawdziwą, ludzką twarz. Może musiałeś pokonać jakieś szczególe przeciwności na drodze do sukcesu? Warto o tym napisać! Właśnie tego oczekują klienci. Chcą Cię poznać i Ci zaufać. Dzisiaj biznes opiera się na transparentności i zaufaniu. Jeśli na Twojej stronie nie widać jak pracujesz i czym tak naprawdę się zajmujesz, to osoba, która nigdy o Tobie nie słyszała po prostu Ci nie zaufa. Ups, właśnie straciłeś klienta!

USP i CTA – dwa skróty bez których nie pojedziesz

USP to skrót od Unique Selling Point. Po polsku – czym różnisz się od konkurencji. Dlaczego Twoja oferta jest unikalna i wyjątkowa? Może się zdarzyć, że obecnie po prostu nie masz USP. Robisz po prostu swoje i nigdy się nad tym nie zastanawiałeś. Ale warto o tym pomyśleć, ponieważ USP pomoże Ci rozwijać biznes. USP odpowiada na pytanie “Dlaczego wybrać Twoją firmę a nie konkurencyjną?” Strona “O nas” to idealne miejsce, żeby zaprezentować USP Twojej firmy.

Aby pokazać o co chodzi, to lista przykładowych USP:

 • dojazd do klienta
 • szkolenie w cenie
 • darmowe wparcie posprzedażowe
 • pomoc w zdobyciu klientów (gdy na przykład sprzedajesz szkolenia zawodowe)

CTA natomiast to skrót od Call To Action, czyli po prostu wezwanie do działania. Chodzi o to, aby w krótkich słowach bezpośrednio zachęcić klienta do podjęcia określonego działania.

Przykładowe CTA to:

 • Zadzwoń do nas!
 • Pobierz poradnik
 • Kup teraz!
 • Dowiedz się więcej
 • Dołącz do nas
 • Zarejestruj się

Dowód społeczny

Social proof to potężne narzędzie. Dlatego na stronach www można znaleźć opinie klientów, oceny punktowe, komentarze. Ponieważ chętniej kupujemy produkty, gdy wiemy, że inni kupili ten sam produkt przed nami i byli zadowoleni. Liczby też dobrze się sprawdzają:

 • 95% zadowolonych klientów
 • 120 nowych klientów w ostatnim roku

Strona “O nas” to świetne miejsce, żeby pokazać nagrody, referencje, wybrane opinie klientów (tzw. testimoniale). Nie ograniczaj się jednak tylko do tego miejsca. Wybrane opinie warto rozrzucić po różnych miejscach na Twojej stronie, aby osoby, które będą ją przeglądać napotykały pozytywne opinie po prostu po drodze.

Zasad tworzenia strony :O nas” jest dużo, ale najważniejsze są dwie:

 1. Pisz z myślą o potrzebach klientów, a nie z myślą o sobie
 2. Pisz ciekawie i konkretnie. Zacznij od najważniejszych informacji i posługuj się przekonującymi argumentami.

A jeśli potrzebujesz pomocy z tworzeniem treści, to zapraszam serdecznie 🙂 Chętnie Ci pomogę wprowadzić Twój biznes na wyższy poziom.

Daj znać!